تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

وقتی حاجی داغ می کند

بررسی نوع بیان و مفهوم بیانیه ی مایلی کهن علیه قلعه نویی شما را به یک نتیجه می رساند. تاسف و تاسف .وقتی می بینی که این گفته ها از سوی کسی است که معمولا در میان عامه ی مردم با عنوان یک مربی اخلاق گرا و ارزشی شناخته می شود .

اگر اخلاق را ظواهری نظیر گیر دادن به برداشتن ابرو یا بلند کردن مو و ویا تخته نرد بازی کردن چند جوان بدانیم تشخیص بسیاری درباره ی او صحیح است اما اگر اخلاق را چیزی فراتر از این امور بدانیم برخوردهای یکی دو سال اخیر مایلی کهن نشان می دهد که ایشان چندان نیز پایبند اخلاق و جوانمردی نیستند.

پس از ناکامی ایران در جام جهانی 2006 ایشان در تلویزیون به تخریب چهره ی علی دایی پرداختند.(که البته با چراغ سبز مسئولین صدا و سیما بود تا به نوعی مسئولیت شکست بر گردن او بیفتد ) سال قبل نیز در یک مصاحبه می دانید که چه مطالبی درباره ی مسائل شخصی افشین قطبی بیان داشت( که بله این خانم کره ای همسر او نیست بلکه دوست اوست و...) . همه هم خوب می دانیم که توهین به انسان ها و یا سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم چه امر مذمومی است.

حال نیز پس از ان که در اهواز بحث خاک خورده ی تبانی استقلال اهواز و استقلال تهران را که جواد زرینچه به میان کشیده بود پر رنگ کردند بیانیه ای زننده صادر کرده اند. محتوای این بیانیه دور از شان یک فرد تحصیلکرده متشخص است چه برسد به فردی که اکنون مربی تیم ملی کشورمان نیز هست.

مایلی کهن از فحاشی که تماشاگران استقلال به ایشان کرده اند ناراحت است.اما خود بهتر می دانند پایبندی به اخلاق و مکارم اخلاقی در مواقعی که به انسان اهانت می شود ویا تحت فشار قرار می گیرد دارای ارزش است و گرنه در شرایط عادی که رعایت ان چندان هنری نیست.

جالب است حال که آقای مایلی کهن مستظهر به حمایت سازمان تربیت بدنی و بالاتر از ان می باشند این چنین علنی و بی محابا به یکی از همکاران خود با شنیع ترین الفاظ می تازد.

اگر به مضمون بیانیه بنگرید می بینید که مایلی کهن دو جبهه ی حق و باطل و خوب وبد آفریده و نام خود را در خوبان و کسانی که به انان حمله کرده است را در بدان یادداشت کرده است.این خوبی و بدی حتی در نوع بازی دو طرف نیز دخالت دارد-خط اول بیانیه را بنگرید-

کسی منکر بعضی صفات نکوهیده ی امیر قلعه نویی نیست ،(همچون نوچه پروری یا اخلاق زشت و مغرورانه) که متاسفانه کم نیستند افرادی که آن صفات را در فوتبال ما دارا هستند ، اما این گونه طرز برخورد از سوی مایلی کهن ، قلعه نویی را حداقل از لحاظ اخلاقی بالاتر از مایلی کهن قرار می دهد. چرا او با اینکه از ادبیات مذهبی کم و بیش استفاده می کند حداقل ادعایی در باب اخلاق مداری و نظایر ان ندارد.

بند پایانی بیانیه مایلی کهن نیز جالب است. او عزت را موهبتی از سوی خداوند می داند. اما سیاق قرار دادن این جمله در بیانیه اش این معنا را به ذهن متبادر می کند که وی عهده دار شدن سرمربی گری تیم ملی را از کار خدا می داند و خود را برخوردار از توجه خداوند و اینکه امیر قلعه نویی در دقیقه ی 92 از قهرمانی دور می شود نیز خشم و غضب خداوندی تفسیر می کند.

آقای مایلی کهن  گفته از پیام گل دقیقه ی 90 درس بگیرید. خودشان فراموش کرده اند که در لیگ سوم  در حالی که خودشان مربی سایپا و امیر مربی استقلال بود تیم ده نفره ی استقلال در دقیقه ی 93 توسط فرزاد مجیدی  به تیم ایشان گل زده و بازی را 3-2 برد.  حالا پیام این گل چه بوده؟!
تاریخ ارسال: دوشنبه 31 فروردین 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 0 نظر