X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

قهرمانی استقلال ؛ فرج بعد از شدت


قهرمانی استقلال  در این دوره ی بازی های لیگ برتر مصداق جمله ی ((الفرج بعد الشده)) یا همان گشایش پس از سختی است. هنگامی که سختی ها و مشکلات به منتهای درجه ی خود برسند آن زمان است که روزگار دوباره به شما رو می کند. اگر بازی های چند ماهه ی اخیر استقلال را دنبال کرده باشید منظور من را می فهمید.

استقلال پس از آنکه در 25 بهمن سال گذشته و در دربی تهران با پنالتی که دقیقه ی 93 علیزاده تقدیم پرسپولیس کرد بازی برده را با مساوی به پایان رساند تا دیروز زنجیره ای از ناکامی ها را در بازی های لیگ و آسیایی تحمل کرد .

پس ازبازی با پرسپولیس در لیگ متحمل شکست 4-1 از مقاومت شیراز شد و در پی آن اکثر بازی های لیگ را با تساوی به پایان برد. در بازی های آسیایی نیز در بازی با الاتحاد در عربستان در دقیقه 94 شکست خورد و در مجموع از 4 بازی آسیایی فقط 2 امتیاز کسب کرد.

بازی هفته ی قبل مقابل سایپا نیز به مثابه ی تیر خلاصی بر پیکره ی نحیف شده ی استقلال بود . استقلال در آن بازی در حالی که در دقیقه 87 توانست یک به صفر جلو بیفتد در دقیقه 92 گل خورد و بازی مساوی شد و امیدهای قهرمانی استقلال تقریبا بر باد رفت. علاوه بر بازی های ضعیف از سوی دیگر استقلال دچار حاشیه های فراوانی شد. از سویی اتهام تبانی که به این تیم زده شد و از سوی دیگر بیانیه ی مایلی کهن علیه قلعه نویی که شخصیت او را به شدت زیر سوال برده بود.

در مجموع کمتر کسی رای به قهرمانی استقلال می داد ولی باز هم روزگار رویه ی دیگر خود را نشان داد و استقلال به لطف جوانمردی فولاد خوزستان و مجید جلالی توانست در یک غروب دلپذیر و بارانی قهرمان شد.

فولاد و جلالی کار بزرگی کردند و مسئولیت اخلاقی را معنا کردند.مفهومی که کمتر در جامعه ی ما می توان سراغی از آن گرفت. دیروز روز خوبی برای خوزستانی ها بود. از یک طرف بازی شرافتمندانه ی فولاد خوزستان و از طرف دیگر باقی ماندن استقلال اهواز در لیگ برتر.
تیم استقلال با استقبال هوادارانش به تهران آمد

امیر قلعه نویی: این قهرمانی را مدیون خوزستانی‌ها هستیم
مجید جلالی:آنها که تهمت زدند امروز چه جوابی دارند/از خدا خواستم آبرویم را حفظ کند
تاریخ ارسال: دوشنبه 7 اردیبهشت 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 1 نظر