X
تبلیغات
رایتل

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

سونامی کره ای


با این که کم سریال نمی بینم ولی هیچ گاه پیگیر سریال های کره ای که این چند ساله در تلویزیون به نمایش در آمده نبوده ام. دلیلش را خودم هم به درستی نمی دانم!

منصور ضابطیان مجری و تهیه کننده ی تلویزیون که برای گرفتن مصاحبه از بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر به کره رفته بود گزارشی از این سفر را در یکی از شماره های مرحوم شهروند امروز نوشته بود، اخیرا هم در مجله ی ایران دخت گزارشی دیگر در این باره نوشته است. وی می نویسد که یکی از هزاران کیم های کره تصمیم به احداث یک شرکت فیلم سازی گرفته بود تا از ان طریق بتواند فرهنگ کره را به تمام جهان صادر کند همان گونه که کالاهای ساخت کره تمام جهان را تسخیر کرده است. تمام فیلم های تاریخی کره ای از همین شرکت خصوصی بیرون آمده است که به قول آقای ضابطیان کل مساحت دفتر آن شرکت به اندازه ی اتاق یک معاون وزیر در ایران است.

اقبال عمومی مردم ایران به این سریال ها کاملا مبرهن است. کافی است حجم تبلیغاتی که درباره ی این سریال ها در فضای وب می بینیم در نظر بگیرید. چند روز قبل خواهر زاده ی 7 ساله ام بیتی را که در مدرسه از همکلاسانش درباره ی سریال جومونگ یاد گرفته بود برایم خواند. بیتی که بر وزن شعر معروف یاد امام وشهدای حدادیان (که سرشار از نمادهای مذهبی و اسامی شخصیت های دینی و فرماندهان شهید جنگ است ) . شعری که نشان می دهد کره ای ها در هدف خود به توفیق چشمگیری دست پیدا کرده اند.
((یاد جومونگ و سوسه نو آدمو می بره شهر بویو))

پ.ن  این خبر را هم بخوانید


تاریخ ارسال: شنبه 12 اردیبهشت 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 0 نظر