تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

شب به یاد ماندنی اصلاح طلبانالان که می نویسم حدود 45 دقیقه از مناظره به یاد ماندنی میرحسین و کروبی می گذرد.در این چند روز و شب پر استرس و اضطراب به اندازه امشب خوشحال نبوده ام.

میر  ایران کار بزرگی کرد و نام او  هر اتفاقی که فردا رقم بخورد به یاد ما خواهد ماند . در اکثر دقایق او عالی بود و در بعضی اوقات فوق العاده . او هر چه که ما فردا از رضایی انتظار داشتیم  بیان کند ؛ بیان کرد .

تقلای مذبوحانه مجری که با گوشی دستورات لازم را به او می رساندند  که در جاهایی که مهندس اوج می گرفت وارد کلام او شود یکی دیگر از گل به خودی های بود که تیم احمدی نژاد به خود زد چرا که باعث عصبانیت موسوی شد و حرف هایی زد که در حالت عادی نمی زد .مثل  اینکه صداو سیما در اختیار احمدی نژاد است ؛ یا اینکه هر چند ساعت می خواهد بیاید دروغ بگوید.از سوی دیگر تصور می کنم انتقال دهنده ی مظلومیت موسوی به مخاطبان بود .

فردا شب احمدی نژاد حتما در صدد خواهد بود گل هایی که امشب خورد را جبران کند و این کار را به هر وسیله ای که شده انجام خواهد داد که الغریق یتشبث بکل حشیش. ولی میرحسین فرصت دارد که سه شنبه شب در گفتگوی زنده اگر گلی هم خورد جبران کند.

نکته 1. احتمالا بعضی به میرحسین خرده بگیرند که چرا در پاسخ به آقای کروبی چندان بر وجه اصلاح طلبی خود پای نفشرد. به نظر من این بهترین سخن ممکن بود که وی گفت من مستقل آمده ام. این جمله احتمالا باعث روی آوری اصولگرایان منزجر از رفتار احمدی نژاد به سوی وی خواهد شد.

نکته 2 . از آقای کروبی متشکریم که  به تقابل با موسوی (به جز 2 مورد ) نپرداخت . اگر دقت کنید مجری با آن سوال اول می خواست کروبی و موسوی را به جان هم بیاندازد که بحمدالله موفق نشد.

نکته 3. اینکه در هر سه مناظره راند پایانی برای موسوی افتاد ؛ اتفاق جالبی بود که در مناظره ی اول و سوم بسیار به  او کمک کرد.

نکته 4. فیلم مستند احمدی نژاد یک فیلم سوپر پوپولیستی بود.
تاریخ ارسال: دوشنبه 18 خرداد 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 6 نظر