X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

مواظب باشیم شبیه کیهان نشویمتصور می کنم اکثرقریب به اتفاق ما موافقیم که جنبش سبز یک جنبش مدنی است و این چنین نیز باید بماند. از این رو  واکنش و یا اعتراض ما نسبت به مخالفانمان نیز باید صورت و سیرتی مدنی داشته باشد.


نوع برخوردی که در فضای مجازی با فردی مثل شریفی نیا صورت گرفت به نظر من از این چارچوب فراتر رفت. اگر فکر می کنیم که نباید وی به این جلسه می رفت؛ راههای فراوانی برای بیان اعتراضمان و مخالفتمان نسبت به او وجود دارد. اما این که او را با ناسزاهای سنگین و یا القابی همچون خائن بنوازیم کیهان منشانه به نظر می رسد.


به نظر من این گونه برخورد های افراطی علاوه بر این که اخلاقی نیست از لحاظ سیاسی نیز احتمالا نتیجه ی عکس داده و امثال شریفی نیا را به جای آن که به تجدید نظر در رفتارشان وادارد به سمت اردوگاه مقابل نزدیک می کند .


این فراز های بیانیه شماره 9 میرحسین موسوی را فراموش نمی کنم که ((ما با هم آمدیم تا ... از نفرت‌پراکنی و پرونده‌سازی بیزاری بجوییم... ما به دنبال آینده‌ای هستیم که در آن همان کسی که خواهر و برادرمان را در خیابان‌ها کتک زده است، سعادتمندتر، معنوی‌تر، سالم‌تر و زیباتر از امروز زندگی کند.))


تاریخ ارسال: شنبه 17 مرداد 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 1 نظر