تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

تبیین علل پیروزی منچستر یونایتد برابر من سیتی توسط استاد پناهیاناشاره : با توجه به تداخل برنامه ی وزین دیروز، امروز، فردا با بازی منچستر یونایتد و منچستر سیتی از آقای پناهیان کارشناس برنامه قبل درخواست نمودیم تا نظرات خودشان را درباره ی این بازی که با پیروزی 3-1 من یونایتد به اتمام رسید و به راه یافتن تیم یونایتد به فینال جام اتحادیه منجر شد بیان نمایند.
استاد پناهیان: بهتر است ابتدا چند نکته را بیان کنم.

 اولا من نه به عنوان یک کارشناس فوتبال که این کلمه را کلمه ی قبیحی می دانم بلکه به عنوان یکی از آحاد جامعه ی فوتبال کشور نظراتم را بیان می کنم.

این را نیز بگویم که بنده واقعا دست تک تک مردم قدرشناس منچستر را که با حضور حماسی خود در شب 27 ژانویه در ورزشگاه اولترافورد این تیم را تنها نگذاشتند می فشارم. همه دیدند که هواداران من سیتی در اقلیت مطلق بودند، حتما به یاد دارید که در بازی رفت که یک هفته قبل که در ورزشگاه من سیتی برگزار شد، اکثر مردم حاضر در آن جا هوادار سیتی بودند ولی در این یک هفته با روشنگری هایی که صورت گرفت مردم با بصیرت شهر منچستر هوادار تیم یونایتد شدند و به جز اقلیتی دیگر کسی در جبهه من سیتی نیست. این حضور با صلابت که  وحدت مردم منچستر را در حمایت از تیم یونایتد نشان داد مشت محکمی بود بر دشمنان به کمین نشسته ی لندن نشینی همچون چلسی و آرسنال.


اما درباره بازی:


گل دقیقه 92 وین رونی که کار را تمام کرد جلوه ای است از تجلی حق. حتما می دانید که در بازی رفت تیم من سیتی با اختلاف یک گل برنده شد ولی در بازی برگشت تیم یونایتد با اختلاف دو گل برنده شد. همین بازی ها موید این مطلب است که ممکن است باطل کر و فری داشته باشد و باعث زحمت  شود ولی در نهایت این حق است که با استقامت یاوران حق و حضور نخبگان آگاه و موقع شناسی همچون وین رونی  که آن گل حساس را در دقیقه 92 به ثمر رساند به پیروزی دست می یابد .


در این پیروزی یکی از مولفه های مهم شخص جناب سر الکس فرگوسن است که هدایت مدبرانه ی او بود که باعث این پیروزی شد. رفقا ! عنصر اطاعت از رهنمودهای خردمندانه آقای فرگوسن در بین بازیکنان دست کم نگیرید. اگر نبود این اطاعت هم اکنون تیم یونایتد در لیگ دسته سوم انگلستان هم جایی نداشت.


مولفه ی دیگر حضور نخبگان با بصیرتی همچون رایان گیگز و پل اسکولز است که وفادار به فرگوسن سالهاست در منچستر توپ می زنند، حضور این گونه نخبگان در یک تیم نعمت است. جا دارد در اینجا از نخبگان بی بصیرت و خائنی همچون کریس رونالدو یاد کنم که با اندک پیشنهادهای مالی خیانت پیشه کرده و تیم را ترک کردند و به رئال مادرید پناهنده شدند که واقعا انسان تاسف می خورد. یا همین کارلوس توز که چند سالی بر سر سفره ی من یونایتد نشست ولی به فرگوسن پشت کرد و به تیم من سیتی رفت و حتی به تیم یونایتد گل زد ولی در نهایت دیدید که شکست خورد و شرمنده و شرمسار شد.  اگر این خیانت نخبگان خیانت پیشه نبود من به شما تضمین می دهد که من یونایتد در همان بازی رفت تیم من سیتی را شکست می داد و دیگر آقای فرگوسن برای بازی برگشت متحمل اذیت و زحمت نمی شدند.


 مجری: آقای پناهیان چه پیامی دارید برای اندک هواداران منچستر سیتی که هنوز به خود نیامده اند و به حمایت از این تیم ادامه می دهند؟


استاد پناهیان: سوال خوبی است. جا دارد برای اندک هواداران غافل منچستر سیتی نکاتی را گوشزد نمایم. همه اطلاع دقیق داریم که سال قبل یک اماراتی به نام شیخ راشد تیم منچستر سیتی را خرید. خوب همین مگر کم نکته ای است. آن اقلیت چرا  به خود نمی آیند؟ یک اماراتی چه نفعی دارد که می آید چند هزار کیلومتر دورتر از محل سکونتش در شهر منچستر تیم علم می کند و پول به پای این تیم می ریزد؟  البته چراغ سبز عده ای سرمایه دار خائن شهر منچستر نیز در این امر تاثیر گذار بود که به وقتش و روزی که مصلحت باشد و در صورتی که به خود نیایند و توبه نکنند و با آن شیخ راشد اماراتی مرزبندی نکنند نام آنان را که در جیبم است و برادر حسین در اختیارم گذارده افشا می کنم.


 یا این آقای عرب، آمد و سرمربی بومی تیم منچستر سیتی آقای مارک هیوز را برکنار کرد و یک بیگانه به نام روبرتو مانچینی که تبعه ی ایتالیا می باشد را به سرمربی گری من سیتی منصوب کرد. این بومی ستیزی و بیگانه پرستی مالکان تیم من سیتی پرده از بسیاری از حقایق برداشته است.

 

من به بینندگان شما عرض می کنم که این شیخ راشد مالک اماراتی تیم،  یکی از اهداف پنهانش که آشکار بود فتح لیگ برتر انگلستان بود. احمق فکر می کرد لیگ برتر جزیره هم مثل لیگ مزخرف امارات است که با چند میلیون دلار می تواند کاری از پیش ببرد. نه خیر آقا. دیدید که سال قبل تیم منچستر یونایتد با چه صلابتی قهرمان شد و این بشارت را می دهم به هواداران یونایتد که اگر این حضور آگاهانه را ادامه دهند و بازیکنان نیز همین گونه رابطه شان را با  اقای فرگوسن حفظ کنند امسال هم کاپ قهرمانی لیگ برتر متعلق به تیم یونایتد خواهد بود.


 البته شما صداو سیمائی ها هم به روشنگری های خود ادامه دهید و با روشنگری های شما که امیدوارم توام شود با شکستن سکوت نخبگان قدیمی تیم یونایتد- افرادی مثل اریک کانتونا و پیتر اشمایکل و تدی شرینگهام - حجت بر همه ی مردم شهر منچستر تمام خواهد شد و البته تا آن وقت اگر کسی هنوز به حمایت از منچستر سیتی ادامه داد در  مغرض بودن او نباید شک کرد.


مجری: من هم از شما متشکرم آقای پناهیان که به این خوبی زوایای این حوادث یک هفته ای شهر منچستر را تبیین نمودید. من معمولا ساکت نیستم ولی شما انقدر خوب مکنونات قلبی من را بهتر از خودم به زبان آوردید که ترجیح دادم سکوت کنم. بینندگان عزیز تا برنامه ای دیگر از سری برنامه های بصیرت افزای ما خدانگهدار.


تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 8 بهمن 1388 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 0 نظر