X
تبلیغات
زولا

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

درباره یک جنایت ورزشیدر برنامه ی نود دیشب، عادل به بهانه ی گمانه زنی هایی درباره ی انتقال امتیاز تیم فوتبال راه آهن به مشهد بار دیگر پرونده ی انتقال تیم های تهرانی به شهرستان ها را باز کرد.

این بدعت،  یکی از شاهکارهای مدیریتی دولت نهم بود. به کار بردن کلمه ی جنایت توسط فردوسی پور برای این کار شاید بهترین تعبیر ممکن باشد. جنایت ورزشی مخصوصا برای انتقال امتیاز تیم اصیل پاس- تیمی با یک قهرمانی در آسیا و سه قهرمانی در لیگ- به همدان کاملا صحیح به نظر می رسد. همچنین انتقال امتیاز تیم صعود کرده ی سپاهان نوین به فولاد خوزستان. نوع و سیر این انتقال هم می تواند یک جنایت مدیریتی قلمداد شود.


پاس تهران بخشی منفک ناشدنی از هویت فوتبال ایران است. در نظر بگیرید اهمیتی که این تیم در فونبال ایران داشت و تا قبل از ظهور سپاهان سومین تیم بزرگ کشور به حساب می آمد. مطمئنا هواداران استقلال و پرسپولیس با این نظر موافقند که بعد از بازی سنتی دربی مهمترین بازی فصل، بازی های این دو تیم با پاس بود. بازی هایی که معمولا جذاب و دیدنی از کار در می آمد.


چه بازیکنان بزرگی که چه در قبل از انقلاب و چه پس از آن در این تیم تربیت شده و به فوتبال کشور معرفی شدند. در دهه ی اخیر حیات باشگاه پاس می توان به جواد نکونام، وحید هاشمیان، آرش برهانی، عباس آقایی، حسن رودباریان و محمد نصرتی  اشاره کرد.

یا چه بسیار از مربیان خوب تاریخ فوتبال ایران که تربیت شده ی این باشگاه هستند. مربیانی همچون حشمت مهاجرانی، محمود یاوری، اصغر شرفی، حسن حبیبی و فیروز کریمی.


امیدوارم روزی وقتی به جدول لیگ برتر ایران نگاه می کنم بار دیگر نام پاس تهران را نیز ببینم که فکر کنم با همت پیشکسوتان پاس این امر شدنی است.


تاریخ باشگاه پاس تهرانتاریخ ارسال: سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 3 نظر