X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

به استقبال فینال هلند- برزیل (۱)بالاخره آن اتفاقی که پیش بینی می شد و در پایان این پست (+)هم به آن اشاره کرده بودم، رخ داد و در بازی های یک چهارم نهایی جام 2010 هلند و برزیل در یک فینال زودرس باید به مصاف همدیگر بروند.

خاطره ی خوبی از مصاف هلند و برزیل ندارم. در جام جهانی94 آمریکا هلند و برزیل مثل امسال در یک چهارم نهایی به هم خوردند. بازی نیمه شب به وقت ایران بود و بازی رو ندیدم.  صبح تقریبا نزدیکای ساعت 10 تلویزیون بازی های دیشب رو پخش می کرد. ما هم که از نتیجه بی اطلاع در حال دیدن بازی بودیم که پسر دائیم خبر آورد که بازی را 3-2 برزیل برده است.


در مسابقه ی برزیل-هلند در مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۹۴که در شهر دالاس برگزار شد هر پنج گل بازی در نیمه دوم زده شد. ابتدا برزیل با دو گل روماریو و به به تو پیش افتاد، هلند بلافاصله پس از خوردن گل دوم توسط دنیس برگ کمپ(بازیکن محبوب دوران کودکی ام) دروازه ی برزیل رو باز کرد و ده دقیقه بعد هم آرون وینتر بازی را به تساوی کشاند. اما متاسفانه این تساوی فقط چند دقیقه دوام آورد و برانکو در یک حمله ی غافلگیر کننده و برق آسا در دقیقه 81 دروازه ی ادی گوی که قادر به هیچ واکنشی نبود را باز کرد و گل پیروزی بخش برزیل را به ثمر رساند. احتمالا آن شادی معروف سه نفره ی برزیلی ها پس از این گل را که ادای تکان دادن نوزاد بود و تا چند سالی هم تقلید می شد  را به یاد دارید. الیته این شادی خاص ِ به به تو بود که بعد از گل سوم هم تکرار شد.


فرانک دی بوئر مربی تیم هلند (دستیار فن مارویک) در آن بازی بر روی نیمکت به عنوان بازیکن نشسته بود و جمعه نیز باز هم بر روی نیمکت اما به عنوان مربی این بازی را دنبال خواهد کرد. بر خلاف فرانک، دونگا سرمربی کنونی برزیل در آن بازی به میدان رفت.  محمد فنایی هم کمک داور دوم آن بازی بود.


اشاره به این نکته هم بد نیست که هلند در حالی پا به مسابقات 94 گذاشت  که مصدومیت فان باستن که منجر به خداحافظی همیشگی او از فوتبال شد به اضافه ی کناره گیری رود گولیت از تیم ملی به علت مشکلات حاشیه ای، این تیم را از همان آغاز جام با مشکل روبرو ساخته بود.

ادامه دارد...
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 8 تیر 1389 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 1 نظر