X
تبلیغات
زولا

تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

تا فینال هلند و برزیل (۲)۱۲سال قبل و در جام جهانی 1998 فرانسه نیز هلند و برزیل به مصاف هم رفتند. این دو تیم در نیمه نهایی آن مسابقات در حالی به مصاف هم رفتند که هلند در دور یک چهارم نهایی در یک بازی زیبا آرژانتین را به سختی از پیش رو برداشته بود و برزیل نیز در دور یک چهارم با زحمت از سد دانمارک گذشته بود.


تماشاگران بازی این دو تیم در استادیوم والدروم مارسی، نیمه ی اول شاهد هیچ گلی نبودند. در نیمه ی دوم و در همان دقیقه ی آغازین این نیمه رونالدو، با پاس بلندی که برایش ارسال شد با فان درسار دروازه بان بلند قامت هلند تک به تک شد و با یک بغل پا توپ را از میان پاهای او وارد دروازه کرد. اما  این نتیجه در دقایق پایانی بازی عوض شد و پاتریک کلایورت مهاجم آماده ی آن روزهای هلند با یک ضربه ی سر زیبا دروازه ی تافارل را در دقیقه 87 باز کرد.


بازی به وقت اضافه کشیده شد، اما هیچ تیمی در این 30 دقیقه موفق به گلزنی نشد تا پنالتی ها تعیین کننده ی تیم پیروز این میدان باشند. در تیم هلند، فرانک دی بوئر (مربی کنونی هلند) و دنیس برگ کمپ پنالتی های خود را گل کردند اما فیلیپ کوکو و رونالد دی بوئر پنالتی های خود را از دست دادند و در مقابل هر4 ضربه ی پنالتی برزیل توسط رونالدو، ریوالدو، امرسون و دونگا(سرمربی حال حاضر برزیل) گل شد تا در نهایت این برزیل باشد که با پیروزی 4-2 در ضربات پنالتی به فینال راه پیدا کند. فن برونکهورست کاپیتان امروز هلند آن بازی را از روی نیمکت دنبال می کرد.


مطالب مرتبط

به استقبال فینال هلند- برزیل (۱)

هلند در جام جهانی ۲۰۱۰تاریخ ارسال: چهارشنبه 9 تیر 1389 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 0 نظر