تماشاگران

یادداشت هایی برای یاد داشت

دربی و داوری


پرسپولیسی ها هیاهویی درباره ی گل مشکوک به آفسایدشان در دربی راه انداخته اند که گویا فقط در یک بازی از بدو پیدایش فوتبال در جهان داور اشتباه کرده و آن هم در این بازی است.


اگر پرونده ی داوری های بازی های دربی را باز کنیم در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که اشتباهات داوری بیشتر به سود پرسپولیس بوده تا استقلال. در دربی ها کم گل های صحیح استقلال مردود نشده است.


یعنی اگر کار به به بگم بگم بکشد گفتنی های استقلالی ها کم نخواهد بود.


نمونه می خواهید، یکیش بازی 8 دی 74، که با نتیجه 0-0 به پایان رسید. مهدی پاشازاده روی ارسال توپ از نقطه ی کرنر با ضربه ی سر دروازه ی پرسپولیس را باز کرد اما کمک جمال شریف سوری به غلط آفساید اعلام کرد تا گل استقلال پرپر شود.


بازهم نمونه می خواهید. بازی برگشت لیگ 81-82 که بازی 1-1 شد. در نیمه ی اول در محوطه ی جریمه توپی را که محمود فکری به آن ضربه زد پس از عبور از خط دروازه، مدافع پرسپولیس برگرداند و با این که توپ گل شد، داور آن دیدار گل سالم استقلال را نپذیرفت. اسناد آن هم در آرشیو برنامه ی نود موجود است!


این فقط دو نمونه از گل هایی بود که استقلال در دربی زده و داور به اشتباه نپذیرفته و نخواستم که از دیگر  داوری های علیه استقلال در بازی های دربی مثل پنالتی های گرفته نشده و اخراج های غلط و ... بنویسم.


تاریخ ارسال: یکشنبه 25 مهر 1389 | نویسنده: صادق ابراهیم | چاپ مطلب 0 نظر